Hlavní navigace

ČT přichází s novým dokumentárním cyklem. Využila pro něj i drony

19. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
UVNITŘ GALERIE – V novém seriálu nazvaném Krajinou domova byla vyzkoušena řada technik. Časosběry, záběry z dronů či dokonce záznam do 4K.

Natáčelo se ve dvanácti oblastech, v desítkách lokací a také v každém ročním období, aby tvůrci zachytili krajinu v různých náladách, říká se v zaslané tiskové zprávě. Seriál České televize, který startuje tento čtvrtek, tedy od 21. dubna, od 21:30 na obrazovkách ČT2 by by měl být pozoruhodný i svým formálním zpracováním. Štáb využil nejmodernějších natáčecích technik a technologií, jako jsou časosběry, primární záznam v rozlišení Ultra HD (4K) nebo letecké záběry pořízené z dronů, které můžete vidět v galerii níže.

V cyklu se chceme věnovat místům, která jsou v evropském měřítku mimořádná, říká kreativní producent Petr Kubica, v jehož tvůrčí skupině cyklus vzniká, a dodává: Dokument se tak bude věnovat přírodním a kulturním lokalitám a také fenoménům a jevům, o jejichž existenci mnoho lidí nemá tušení, například krajině nejzachovalejších sopek v Česku.

ČTĚTE TAKÉ: Sezóna za vodou. Další marný pokus ČT zaujmout diváky

MMF24

Dnes večer na ČT 1 startuje minisérie Pět mrtvých psů. Kniha vyjde později

Dokumentární cyklus Krajinou domova vznikl v koprodukci s ministerstvem životního prostředí a za finanční podpory Lesů České republiky. Petr Krejčí natočil naprosto strhující dokument o české přírodě a krajině, kterou vám nebude stačit pouze vidět, budete ji chtít zažít. Seriál Krajinou domova, jehož vznik podpořilo ministerstvo životního prostředí, představuje pomyslnou vstupní bránu do naší krajiny, která je naprosto jedinečná a námi, obyvateli České republiky, stále nedoceněná. Věříme, že diváci do ní vstoupí nejen skrze obrazovky České televize, ale jedinečné a emotivní záběry přesvědčí mnohé z nich o tom, že stojí za to ji poznat i osobně. Ostatně s tímto cílem jsme do podpory tohoto unikátního díla šli, říká tisková mluvčí Ministerstva životního prostředí ČR Petra Roubíčková.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).