Hlavní navigace

Veřejnoprávní televize propustí do dubna příštího roku 120 zaměstnanců

21. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 10. 2009

Generální ředitel České televize Jiří Janeček na dnešním zasedání Rady ČT přítomné informoval o tom, že k 1. říjnu došlo ve veřejnoprávní televizi k sestavení týmu, který se bude zabývat její restrukturalizací. Jeho vedoucím byl zvolen dosavadní šéf projektu Digitalizace ČT Pavel Hanuš. Ten zároveň přechází z pozice externího spolupracovníka do role internisty.

Janeček radním sdělil, že od 1. listopadu bude mít Česká televize pouze 10 nejvyšších manažerů. Do 1. dubna příštího roku má zároveň dojít k propuštění 120 zaměstnanců a zrušení jednoho ze zahraničních štábů v Bruselu. 1. července 2010 pak dojde k ukončení působení týmu ve Vídni. Zřízen bude naopak štáb na Blízkém Východě. Ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich na obhajobu zrušení druhého z týmu v Bruselu uvedl, že ten byl určen i pro další destinace jako např. Francie nebo Británie.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).