Hlavní navigace

ČT prý zruší online videopůjčovnu a možná bude spolupracovat se Stream.cz

12. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize přehodnocuje své účinkování v oblasti internetového videa. Vyplývá to alespoň z neformálního setkání zástupců České televize s novináři, o němž na svém webu informuje Ondřej Aust, jehož články můžete znát i z Lupy. Česká televize prý ještě do konce letošního roku po dvou letech provozu zruší svou internetovou Videopůjčovnu. Výnosy z Videopůjčovny absolutně nepokrývaly náklady na její provoz, na technické přepisy jednotlivých děl a podobně, řekl prý Robert Kvapil, obchodní ředitel…

Česká televize přehodnocuje své účinkování v oblasti internetového videa. Vyplývá to alespoň z neformálního setkání zástupců České televize s novináři, o němž na svém webu informuje Ondřej Aust, jehož články můžete znát i z Lupy. Česká televize prý ještě do konce letošního roku po dvou letech provozu zruší svou internetovou Videopůjčovnu. Výnosy z Videopůjčovny absolutně nepokrývaly náklady na její provoz, na technické přepisy jednotlivých děl a podobně, řekl prý Robert Kvapil, obchodní ředitel České televize.

Veřejnoprávní televize navázala kontakt se zástupci videoportálu Stream.cz, se kterým by si dovedla představit spolupráci. Pouštěli bychom obsah na Stream a dělili bychom se o výnosy reklamy, nastínil Robert Kvapil. Stream.cz už dnes hostuje pořady televizí Prima, Public nebo Óčko. Česká televize by jej prý ráda využila pro oslovování mladšího publika, ale rozhodně nemá v plánu zavřít své iVysílání, které v loňském roce předělala a rozšířila.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.