Hlavní navigace

Česká televize se distancuje od internetového pokračování pořadu Klekánice

Jiří Macich ml.

České televizi se nezamlouvá, že její bývalá moderátorka a reportérka Jana Lorencová hodlá připravit internetovou verzi pořadu Klekánice, na jehož přípravě se v rámci ostravského studia České televize podílela. Veřejnoprávní televize pořad nevysílá od roku 2004. Jana Lorencová zamýšlenou obrodu pořadu oznámila na Letní škole žurnalistiky v Havlíčkově Brodě. Informoval o tom náš sesterský server DigiZone.cz. Projekt prý ponese název Klekánice Jany Lorencové a použije i maskota původního…

Doba čtení: 1 minuta

České televizi se nezamlouvá, že její bývalá moderátorka a reportérka Jana Lorencová hodlá připravit internetovou verzi pořadu Klekánice, na jehož přípravě se v rámci ostravského studia České televize podílela. Veřejnoprávní televize pořad nevysílá od roku 2004. Jana Lorencová zamýšlenou obrodu pořadu oznámila na Letní škole žurnalistiky v Havlíčkově Brodě. Informoval o tom náš sesterský server DigiZone.cz. Projekt prý ponese název Klekánice Jany Lorencové a použije i maskota původního televizního pořadu.

Od internetového projektu Jany Lorencové se Česká televize distancuje a zváží případně i právní kroky, uvedl mluvčí veřejnoprávní televize Ladislav Šticha pro zpravodajský server iDnes. Podle informací serveru iDnes už Česká televize nemá u Úřadu průmyslového vlastnictví platnou registraci názvu pořadu ani jeho logo a maskota.

Našli jste v článku chybu?