Hlavní navigace

Česká televize se kaje, Bauera a Záhrobskou nabídne o víkendu na ČT 2

15. 1. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
15. 1. 2010

Obrovská kritika fanoušků českých lyžařů přiměla Českou televizi ke změně postoje k vysílání sportovních přenosů na programu ČT 2. O tomto víkendu Dvojka nabídne přenosy závodu mužů v běhu na lyžích klasickou technikou z estonského Otepää a slalomu žen ze slovinského Mariboru. Původně ČT oba přenosy odmítla odvysílat, protože je nesměla zařadit na sportovní kanál ČT 4.

K TÉMATU: Tour de Ski jsme nesměli vysílat na ČT 4, hájí se Česká televize

Běžecký závod z Otepää, v němž se o medaile utká český reprezentant Lukáš Bauer, ČT 2 nabídne v sobotu od 13:10 hod., slalom žen z Mariboru, kterého se zúčastní česká lyžařka Šárka Záhrobská, v neděli od 9:10 a 12.10 hod. Česká televize reflektuje nevídaný zájem o závody jedněch z nejlepších lyžařů naší novodobé historie a zakoupila přímé přenosy víkendových závodů, které ovšem nesmějí být na přání majitele práv vysílány na specializovaných sportovních kanálech, vysvětlil zařazení přenosů na Dvojku mluvčí ČT Ladislav Šticha.

ČTĚTE TAKÉ: Nevysíláme jenom archiv, ohrazuje se proti kritice šéf ČT 4 Otakar Černý

DT 23

Práva pro přenosy obou událostí vlastní panevropský sportovní kanál Eurosport, který si při předprodeji sublicencí vymínil, že je noví držitelé nesmí zařadit na čistě sportovní kanál, který konkuruje Eurosportu. Proto se na sportovním kanálu ČT 4 nemohly objevit už dřívější přenosy lyžařských závodů, v nichž uspěl Lukáš Bauer. Kavčí hory je sice mohly zařadit na ČT 2, vedení televize ale rozhodlo o tom, že od Nového roku sport z Dvojky téměř zcela zmizí (s výjimkou mimořádných událostí typu olympiády a sportovních přenosů, na které ČT uzavřela smlouvy již dříve a vážou se program ČT 2).

Sobotní běh mužů na lyžích z estonského Otepää bude z pražského studia komentovat Marek Svačina a nedělní slalom žen přiblíží Petr Vichnar a Jan Holický, dodal mluvčí Šticha. Česká televize se zároveň omlouvá všem divákům, kteří neuvidí původně plánované pořady. Budou odvysílány v náhradním termínu a ČT o něm bude včas informovat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).