Hlavní navigace

Tvůrci ČT se ohrazují: Výměna manželek v pátek neporazila Vyprávěj

27. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 3. 2012

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ TV NOVA Prohru pátečního seriálu Vyprávěj s úvodním dílem páté řady reality show Výměna manželek neuznávají tvůrci České televize. V době vysílání Vyprávěj podle nich u diváků vyhrál program ČT 1 nad Novou, i když jen těsně. Kavčí hory to dokládají koláčovým grafem rozložení publika staršího 15 let. Podle něj dosáhl seriál Vyprávěj podílu 29,86 procenta, zatímco Nova ve stejnou dobu zaujala jen 26,17 procenta dospělého publika.

K TÉMATU: Seriál Vyprávěj našel svého přemožitele, Výměnu manželek na Nově

Výměna manželek ale začínala později než Vyprávěj a pokračovala i po závěrečných titulcích tohoto seriálu. V průměrném počtu diváků reality show seriál Vyprávěj porazila, ale v době souběžného vysílání obou pořadů nikoli (pokud jde o zprůměrované výsledky na dobu, po kterou šly oba pořady souběžně). Vyprávěj má ale nevýhodu v přesném začátku ve 20:00, protože řada diváků v tu dobu sleduje Sportovní noviny na Nově nebo VIP zprávy na Primě family.

KL22 hlasovani

U Vyprávěj jak je prvních 10 minut „hozených do koše“ a teprve po skončení Sportu a částečně Počasí lidé začnou přepínat. V pátek to byl exemplární případ. Vyprávěj mělo prvních 10 minut 600–900 tisíc diváků a pak naběhne do svého normálu. Navíc Nova chytře nasadila „dlouhou“ Výměnu, která si nasála diváky po Vyprávěj a dopadla nakonec v celkovém průměru lépe, řekl serveru DigiZone.cz tvůrce ČT, který si nepřál být jmenován.

Podle stejného zdroje Nově „pomohl“ pořad 13. komnata, který v pátek následuje po seriálu Vyprávěj na ČT 1. Kdyby po seriálu šla rovnou Všechnopárty, mohl by ten souboj s Novou být vyrovnanější, dodal. Televize Nova ale namítá, že srovnávat by se měl výkon celých pořadů, nikoli jen jejich vybraných částí. A dodala, že v tomto porovnání Výměna manželek vyhrála ve všech hlavních cílových skupinách. U diváků starších čtyř let pak Výměna vykázala podíl 31,42 procenta a Vyprávěj 29,10 procenta.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.