Hlavní navigace

Česká televize šetří, analogové dokrývače vypne dříve než v roce 2011

30. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2009

Rychleji než původně předpokládala se bude Česká televize zbavovat malých analogových dokrývačů v regionech. Zatímco podle vládního harmonogramu digitalizace mohou všechny analogové televizní stanice využívat analogové vysílače malého výkonu a dokrývače do konce listopadu 2011, ČT je začne z ekonomických důvodů vypínat podstatně dříve.

Z ekonomických důvodů nemůžeme čekat do roku 2011. Řekl bych, že otázku míst, kde došlo nebo dochází k úplnému vypnutí zemského analogového televizního signálu, tedy Plzeňska a středních Čech, budeme mít definitivně vyřešenou v prvním čtvrtletí příštího roku. Do té doby musí být jasno, kde umístíme digitální vykrývač, a kde ne, řekl serveru DigiZone.cz vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš.

KL22 hlasovani

Poté se ČT zaměří na vypínání malých analogových dokrývačů na jihu Čech a Sušicku. Vždycky tam, kde budou vypnuty hlavní analogové vysílače, bychom chtěli velmi rychle, v řádu několika měsíců, rozhodovat o vypínání analogových dokrývačů, uvedl Hanuš. Toto „malé vypínání“ už nebude doprovázet státní informační kampaň k přechodu na digitální vysílání a ČT si ho tedy odkomunikuje sama.

Nebude v tom žádný problém, komunikujeme přímo s obcemi. Máme na to už nastavené komunikační kanály, ujistil Hanuš. Česká televize tento týden oznámila, že předčasně ukončí analogové vysílání na posledním samostatném vysílači v Praze. 4. ledna 2010 se odmlčí program ČT 1 na Strahově. Ostatní pražské analogové dokrývače by chtěla ČT vypnout v prvním čtvrtletí příštího roku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.