Hlavní navigace

ČT si dělá seznamy neplatičů poplatků, kteří tvrdí, že nemají televizi

18. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 6. 2009

Česká televize si vytváří seznamy domácností, které jí zasílají čestné prohlášení o tom, že nevlastní televizní přijímač a tudíž se odmítají evidovat jako plátci televizního poplatku. Vedle evidence koncesionářů tak vzniká jakási evidence přiznaných nekoncesionářů, s níž ČT dále pracuje. Serveru DigiZone.cz to řekl mluvčí ČT Ladislav Šticha.

K TÉMATU: Platíte rozhlasový poplatek za set-top-box? Měli byste

Pokud nám dotyční zašlou čestné prohlášení o nevlastnění televizního přijímače, dostanou se do tzv. seznamu evidovaných nepoplatníků. Tyto seznamy jsou vyhodnocovány, ověřovány a při dalším oslovení se s nimi pracuje, vysvětlil Šticha. Čestné prohlášení mohou televizi zaslat domácnosti, které ČT osloví na základě informace, že jsou odběratelem elektrické energie, ale nenachází se v seznamech plátců televizního poplatku.

cyber-obecný tip

Neznamená to, že jednou obdržené čestné prohlášení o nevlastnění televizního přijímače bereme za neměnné. Za určitých okolností může dojít i k opětovnému oslovení evidovaných nepoplatníků, říká Šticha. Domácnosti , která zaslala na Kavčí hory čestné prohlášení, tak může opakovaně znovu přijít výzva, aby se evidovala mezi plátce poplatku nebo poslala nové čestné prohlášení. Takové výzvy ČT zasílá dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim.

Výběru koncesionářských poplatků od právnických osob se bude věnovat zítřejší článek DigiZone.cz, připravený ve spolupráci se serverem Podnikatel.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.