Hlavní navigace

ČT si registrovala nové ochranné známky, mimo jiné i Dětskou televizi

20. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 5. 2011

UVNITŘ LOGA Česká televize, veřejnoprávní médium z Kavčích hor, si nechala v minulých dnech registrovat u Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV) tři ochranné známky. Důvod tohoto kroku však nechce ČT oficiální cestou sdělit. Různé názvy a známky si v průběhu roku registrují televize po desítkách. Vůbec to neznamená, že nakonec pořad s tímto názvem vznikne, reagoval na dotaz, k jakému účelu známky poslouží, tiskový mluvčí Ladislav Šticha.

ČTĚTE TAKÉ: Prima Doma vs. Nova Doma. Patentový úřad čeká zajímavé rozhodování

Podle Štichy jde o formu určité strategie, kdy se zjistí, že je na trhu volný název, který by se mohl někdy v budoucnu hodit. V této chvíli je tedy velmi předčasné spekulovat a o čem pořad bude a kdy se bude vysílat, konstatoval Šticha. Minimálně jeden z názvů ale rozhodně stojí za zmínku. Jde o Dětskou televizi, která by mohla být v budoucnu pořadem, kdy by malí diváci měli možnost šanci vytvářet vlastní obsah pro veřejnoprávní médium. Její účel může být pochopitelně ale také úplně jiný. ČT si dále registrovala Rande s fyzikou a Výletníky.

MM socky3

Loga registrovaná v poslední době Českou televizí u Úřadu průmyslového vlastnictví. (Zdroj: ÚPV)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.