Hlavní navigace

ČT si registruje název Čtvrtá hvězda pro sitcom od herců z Dejvického divadla

Jan Potůček

Stejnou ochrannou známku si nechává zapsat i společnost Offside Men, za kterou stojí režisér sitcomu Jan Prušinovský, který za Petra Dvořáka natočil pro Novu seriál Okresní přebor

Doba čtení: 2 minuty

Produkční tým seriálu Okresní přebor propojený se souborem Dejvického divadla připravuje pro Českou televizi nový sitcom, který ponese název Čtvrtá hvězda. Ochrannou známku tohoto znění si nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat jak sama ČT, tak společnost Offside Men, za kterou stojí režisér Jan Prušinovský. Právě on natočil pro Novu v době ředitelování současného šéfa ČT Petra Dvořáka seriál Okresní přebor a režíruje i nový sitcom. Název sitcomu serveru DigiZone.cz potvrdil programový ředitel ČT Milan Fridrich.

K TÉMATU: Česká televize schválila do výroby mimo jiné dokument o tuningu i dětskou docusoap

Prušinovský má podle obchodního rejstříku ve firmě Offside Men poloviční podíl, druhá polovina patří firmě Evolution Film. Prušinovský je také jedním z jejích jednatelů (druhým je Ondřej Zima, třetinový vlastník Evolution Filmu). Chystaný sitcom pro ČT dosud nesl pracovní název Hotel Meteor. Objevit se v něm mají všichni herci Dejvického divadla, vedle Prušinovského je v nejužším přípravém týmu i Miroslav Krobot a Petr Kolečko.

„Hlavním hrdinou této látky je jeden pražský hotel. Václav Neužil, Martha Issová a Ivan Trojan jsou recepční, Martin Myšička a Lenka Krobotová jsou manažeři hotelu, David Novotný provozní technik, Hynek Čermák taxikář, Jaroslav Plesl a Mirek Krobot jsou kuchaři. Jo a Pavel Šimčík je hluchoněmý zloděj,“ prozradil Prušinovský nedávno v rozhovoru pro web společnosti RWE, sponzora českých filmů.

ČTĚTE TAKÉ: Seriál Okresní přebor na Nově měl být původně filmem pro Českou televizi

Prušinovský není zdaleka jediným tvůrcem, který po nástupu Petra Dvořáka do vedení ČT přešel od Novy k veřejnoprávní televizi. Pro ČT pracuje i někdejší šéf oddělení vývoje nových formátů Novy Radek Bajgar, který nedávno získal třetinový podíl v produkční společnosti Logline, založené někdejším ředitelem výroby Novy Petrem Erbenem. Firma už pro ČT produkovala soutěž Můžeme dál?, která u diváků zcela propadla a nyní pro Kavčí hory natáčí televizní film Neviditelní.

NAPSALI JSME: Nástupce Jany Kasalové v ČT zároveň působí v soukromé produkční společnosti

S firmou Logline byl úzce propojený i současný ředitel vývoje pořadů a programových formátů ČT Jan Maxa, který loni v červnu nahradil odcházející Janu Kasalovou. V té době ale ještě působl právě ve společnosti Logline, která nyní prostřednictvím jeho oddělení nabízí ČT nové formáty. Erben a Bajgar v době, kdy za ředitele Dvořáka působili na Nově, vyprodukovali seriály Ulice, Expozitura, či Dokonalý svět.

Našli jste v článku chybu?