Hlavní navigace

Česká televize si uřízla ostudu. Zrušila konferenci k podzimnímu schématu

18. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 8. 2011

Česká televize dnes novináře rozhodně nepotěšila. Na poslední chvíli totiž zrušila tiskovou konferenci k podzimnímu programovému schématu stanice ČT 1, která se měla konat v pražském Café Sahara. Tiskový mluvčí Ladislav Šticha to serveru DigiZone.cz řekl, až když jeho redaktor dorazil na místo, přibližně půl hodiny před začátkem akce. ČT následně informovala novináře i tiskovou zprávou, kterou odeslala v 10:29, tedy půl hodiny před začátkem zrušené konference..

ČTĚTE TAKÉ: ČT 1 dnes představí podzimní novinky. Budeme u toho online

Podle Štichy stojí za zrušením tiskové konference technické důvody. Akce bude pořádána v dohledné době v náhradním termínu. Šticha dále uvedl, že novináři byli o této skutečnosti informování, na některé však bohužel chyběl kontakt. Server DigiZone.cz s Českou televizí pravidelně komunikuje a jeho redaktoři používají v e-mailech i hlavičku včetně mobilního telefonu. ČT se bohužel podobná věc nestala poprvé. Stejná záležitost se stala například i tehdy, když médium pozvalo vybrané novináře na Kavčí hory, aby oznámilo, kdo pro něho bude dále prodávat reklamní časy. Tehdy ČT také konferenci zrušila přímo na místě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.