Hlavní navigace

ČT Sport HD se vrátí do pozemního vysílání v Praze. Od zítřka bude v Regionální síti 4

Lukáš Polák

Program se už v minulosti objevil „na skok“ v rámci multiplexů 3 a 4, tehdy ještě pod názvem ČT 4 HD. V současné době je stanice dostupná pouze na satelitu a v rámci kabelových nabídek.

Doba čtení: 1 minuta

Do Regionální sítě 4 společnosti Prague Digital TV míří už třetí televizní kanál. Po TV Metropol a TV Noe se tu zítra objeví veřejnoprávní ČT Sport ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Serveru DigiZone.cz to sdělila tisková mluvčí Michaela Fričová. Sportovní příznivci, kteří jsou v dosahu vysílání pražských vysílačů na 46. kanále se tak mohou těšit na sledování svých oblíbených pořadů programu ČT sport už v období vánočních svátků, uvedla Fričová.

K TÉMATU: Pražskou Regionální síť 4 naplníme do jara, věří provozovatel. I programy v MPEG-4

Program ČT Sport HD byl doposud dostupný pouze divákům satelitní televize na pozici 23,5 stupně východně a také v rámci kabelových a satelitních nabídek. Dočasně tento program šířily také České Radiokomunikace a společnosti Digital Broadcasting, ovšem šlo pouze o experiment. Jako pilot lze chápat i zkušební provoz DVB-T2Praze. I zde je možné program ČT Sport HD sledovat, ovšem pouze ve všedních dnech v době od osmé hodiny ranní do sedmnácti hodin.

ČTĚTE TAKÉ: Regionální televizní síť 4 stavěl GES pro TV Metropol, ta se nakonec stala jen klientem

Tímto krokem se rozšíří možnost příjmu pro více jak 1,6 milionu diváků prostřednictvím nejpoužívanější distribuční platformy, kterou je pozemní DVB-T vysílání, pochválila si Fričová a dodala: Česká televize a společnost Prague Digital TV uzavřeli v těchto dnech dohodu na šíření programu v rámci této sítě. Nový vlastník Regionální sítě 4 Leoš Pohl už dříve pro DigiZone.cz uvedl, že by chtěl tento multiplex naplnit do jara příštího roku.

Našli jste v článku chybu?