Hlavní navigace

Česká televize uvažuje o přesunu Vysoké hry, proti Ordinaci nemá šanci

23. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 2. 2011

Do nového vysílacího času nebo dokonce na jiný den by se mohla přesunout televizní soutěž Vysoká hra, kterou od 3. února vysílá každý čtvrtek od 20 hodin první program České televize. První tři díly totiž diváky příliš nepřesvědčily a sledovanost Vysoké hry neustále klesá. Začala na 623 tisících dospělých diváků při podílu na publiku 15,15 procenta a prozatím skončila na 552 tisících divácích a podílu 13,33 procenta za minulý čtvrtek.

K TÉMATU: Petr Šiška už ČT nevadí, bude pro ni moderovat soutěž Vysoká hra

ICTZ23

Ještě horších výsledků dosahuje Vysoká hra, jejíž licenci ČT koupila od společnosti FremantleMedia (stejná firma vlastní licence pro formáty SuperStar, X-Factor či Got Talent), u mladších diváků ve věku od 15 do 54 let. První tři díly sledovalo v průměru 233 tisíc lidí, průměrný podíl dosáhl 11,36 procenta. Silným konkurentem pro Vysokou hru je původní seriál televize Nova Ordinace v růžové zahradě 2, který mívá ve stejný čas okolo dvou milionů dospělých diváků.

Televize Prima navíc od příštího týdne do stejného času nasadí svoji kuchařskou celebrity show Čápi s mákem. Výkonný ředitel programu ČT 1 Radan Dolejš serveru DigiZone.cz potvrdil, že o přesunu Vysoké hry uvažuje. Nechci ale dělat zbrklá rozhodnutí, vysvětlil s tím, že o případné změně rozhodne koncem tohoto týdne, po odvysílání čtvrtého dílu Vysoké hry.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.