Hlavní navigace

ČT uvede francouzský seriál ze světa médií

13. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 7. 2009

Česká televize bude mít nějaký čas ve vysílání dva tituly se shodným názvem. Kromě pondělní investigativní publicistiky Reportéři ČT uvede stejnojmenný seriál z prostředí médií. Nebezpečné investigativní pátrání, snaha politiků manipulovat médii, rivalita uvnitř redakce, ekonomické tlaky – osmidílný seriál nahlíží do nitra televizního zpravodajství televize TV2F a do redakce velkého deníku, uvádí tisková zpráva k novému pořadu.

Seriál byl v premiéře uveden v roce 2007 na stanici Canal + a vzápětí se setkal s velkým úspěchem, což si vyžádalo natočení druhé řady. Česká televize přinese prozatím osm dílů první série. Server Digizone.cz o tom informoval tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha. O médiích se ve Francii mluví jako o čtvrté velmoci ve státě. Za první tři jsou považovány: exekutiva, legislativa a soudnictví. Ale platí to i dnes? Zastává tisk a televize skutečně ještě roli hlídače demokracie? Nebo je hračkou v rukách politiků? Uvědomujeme si vůbec, jak ovlivňují média naše vědomí a chování? Tyto otázky si kladli tvůrci, když se rozhodli natočit seriál z prostředí televizního zpravodajství a redakce celostátního deníku, dodal mluvčí ČT.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).