Hlavní navigace

ČT už má zpět zabavené věci svých redaktorů. Spokojená ale není

21. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 3. 2011

České televizi se vrátili zpět poslední věci, které v pátek 11. března zabavila reportérům Karlu Rožánkovi, Luboši Rosému a Richardu Samkovi Vojenská policie při razii na Kavčích horách. Při té příležitosti v tiskové zprávě médium dále uvedlo důležitou skutečnost – žádný z předmětů nebyl vyhodnocen jako důkaz k trestnímu oznámení. Přesto, že už by teď mohlo být teoreticky vše uzavřeno, ze strany ČT se rozhodně nedá hovořit o spokojenosti.

Cloud23

Z ARCHIVU: Ozbrojenci z Vojenské policie vtrhli do zpravodajství ČT, televize protestuje

Budeme žádat nejvyšší soudní autoritu o nález, který stanoví jasná pravidla, aby do budoucna k podobným excesům proti svobodě médií nemohlo docházet, konstatoval generální ředitel veřejnoprávního média Jiří Janeček. Česká televize požaduje, aby celou záležitost prošetřil Ústavní soud. Policie vtrhla podle původních informací do České televize proto, aby zabavila dokument, který vedl k odchodu bývalého ředitele Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka. Ten však už byl paradoxně v té době dávno zveřejněn a pro samotného Rožánka, který byl hlavním důvodem tohoto zásahu, jeho kauza skončila už před tím.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).