Hlavní navigace

Česká televize vyhlásila veřejnou zakázku na satelitní služby

11. 1. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 1. 2006

Česká televize a Český rozhlas hledají nového provozovatele satelitních služeb. Podle serveru Parabola.cz televize vyhlásila v úterý 10. ledna veřejnou zakázku, která se týká služeb spojených s dopravou transportního toku dat ze sídla ČT na satelit a jeho odvysílání směrem k Zemi. Podobné výběrové řízení Kavčí hory vypsaly už loni, koncem roku je ale zrušily a prodloužily smlouvu se stávajícím dodavatelem, společností Czech Link, s.r.o. do 30. června 2006. Původní kontrakt měl končit již 31. ledna 2006.

ICTZ23

Podle Paraboly je hlavním kritériem, podle kterého bude ČT posuzovat nabídky, cena. V posuzování projektů k ní bude televize přihlížet z 90 procent. V úvahu ČT bere i počet vysílaných kanálů na vybraném satelitu v CZ/SK jazykové verzi pro DTH uživatele (váha 10 procent). Z toho důvodu je horkým favoritem stávající satelit Astra 3A, který již využívá ČT v rámci paketu Czech Link, uvedl server. Na této družici vysílá také Slovak Link a hudební televize Óčko.

Výhodou Astry 3A je především nižší cena za pronájem transpondérové kapacity. Šanci má i satelitní komplex družic Astra na pozici 19,2°E, míní Parabola. Naopak nejmenší naději dává web satelitům Hot Bird a Eurobird-1. Uzávěrka přihlášek do tendru je 6. března, obálky s nabídkami televize otevře o den později. Vítěze výběrového řízení ČT oznámí ještě dokonce března a svojí role se ujme od 1. července. Vybraná společnost bude pro ČT zajišťovat satelitní služby následujících deset let,tedy do 30. června 2016.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.