Hlavní navigace

ČT vypsala těsně před zpřísněním zákona přes 20 tendrů za 160 milionů korun

6. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od dubna jsou pro vypisování zakázek přísnější pravidla, ČT na poslední chvíli v březnu vypsala nezvyklé množství tendrů.

Víc než 20 tendrů za souhrnnou částku převyšující 160 milionů korun vypsala během března, těsně před dubnovým zpřísněním pravidel, Česká televize. Upozorňuje na to ekonomický deník E15. Množství výběrových řízení je podle listu nezvyklé, přičemž velkou část tvoří zakázky malého rozsahu, pro které platí mnohem volnější pravidla a jejich maximální povolená výše objemu se od 1. dubna snížila ze dvou na jeden milion korun.

K TÉMATU: Radní Mezuláník: Rozpočet ČT pro letošní rok je výrazně deficitní

MMF24

„Jde se o zakázky, které byly v ČT připomínkovány již od konce roku 2011. Většina zakázek technického charakteru byla součástí navrženého rozpočtu schváleného Radou ČT na konci roku 2011,“ vysvětlila deníku mluvčí ČT Michaela Fričová. „ČT stejně jako ostatní zadavatelé neměla jistotu, zda k nové právní úpravě budou včas vydány prováděcí předpisy. Dosud vydány nejsou,“ dodala.

Přesto se nezvyklým počtem zakázek bude zabývat Rada ČT. „Výběrová řízení televize obecně šetří dozorčí komise rady. Určitě se na to generálního ředitele zeptáme,“ potvrdila pro E15 místopředsedkyně rady Dana Eklová.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).