Hlavní navigace

ČT vystaví kostýmy a dekorace v obchodním centru Arkády Pankrác

22. 6. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
22. 6. 2011

Výstavu kostýmů, dekorací a rekvizit zahajuje dnes odpoledne v pražském obchodním centru Arkády Pankrác veřejnoprávní Česká televize. Návštěvníci si prohlédnou dekorace vytvořené z kulis, kostýmů a rekvizit na téma: zbrojíři a dobové zbraně (dělo, halapartny, brnění, zbraně aj.), kancelář ze seriálu Četnické humoresky, královská komnata (trůn, kostýmy královny, dvorní dámy a mušketýra aj.), pohádkové a seriálové kostýmy (přehlídka šatů a doplňků z pohádek, např. Láska rohatá či Tři životy), přiblížil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Výstava pod názvem Svět příběhů a fantazie České televize slavnostně začíná v 15:00 hod. autogramiádou k pátému výročí vzniku pořadu 13. komnata, jíž se zúčastní Iveta Toušlová, Alena Müllerová, Kamila Moučková, Eva Hrušková, Alena Derzsiová a Petr Novotný. Akci bude moderovat Václav Žmolík, kterého diváci znají z Televizní akademie na programu ČT 2, ale především z Českého rozhlasu. Ve čtvrtek od 15:00 hod. nabídne ČT další autogramiádu tvůrců populárního večerníčku Krysáci.

ICTZ23

Stálou expozici, kterou si budou moci návštěvníci Arkád Pankrác prohlédnout až do 4. července, budou například dobové kostýmy, v nichž hráli Tomáš Töpfer a Alena Antalová (Četnické humoresky), Hana Maciuchová a Marta Vančurová (Tři mušketýři) nebo Veronika Freimanová (O království z nudlí a štěstí bez konce). Výstavu doplní televizní obrazovky s projekcemi pořadů, doplnil mluvčí ČT. Pro děti jsou připraveny „oživlé“ postavičky Boba a Bobka, Křemílka a Vochomůrky, Večerníčka a Maxipsa Fíka.

Děti mohou využít Dětský koutek s posezením i kobercem na hraní, minikino a LCD televizor s projekcemi večerníčků, pohádek a filmů. Dospělí si ve stánku Edice ČT určitě vyberou ze široké nabídky poutavých knižních titulů, DVD a CD, líčí Šticha. V úterý 28. června od 15:00 hod. proběhne autogramiáda tvůrců večerníčku Žížaláci a o den později ve stejný čas představení multižánrových hudebních projektů Pandurango a Vivaldianno aneb Jeden svět a jedna hudba v podání Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.