Hlavní navigace

ČT začala na Domažlicku vysílat spoty k vypnutí analogu

7. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 8. 2007

Česká televize na Domažlicku zahájila vysílání informačních spotů, které upozorňují na blížící se termín vypnutí analogového signálu z vysílače Vraní vrch. V souvislosti s ukončením analogového vysílání kanálů ČT 1 a ČT 2 pro Domažlicko z vysílače Vraních vrch k datu 31. srpna 2007 zahajuje Česká televize dnem 7. srpna 2007 vysílání speciálního spotu v rámci uvedeného regionu, sdělil mluvčí ČT Martin Krafl.

Spot informuje diváky o nutnosti přechodu na digitální příjem. Spoty v délce 30 sekund jsou vysílány spolu s grafickou znělkou ČT minimálně pětkrát v průběhu celého dne, včetně hlavního vysílacího času v době, kdy jsou na obrazovce celoplošně zařazeny upoutávky na pořady ČT, přiblížil mluvčí. Součástí spotu je i vysvětlení speciálního piktogramu, který se objevuje na obrazovce těm divákům, kteří přijímají analogové vysílání ČT 1 a ČT 2 z Vraního vrchu.

Cloud23

Právě piktogram vložený od 1. července do vysílání z Vraního vrchu má diváky upozornit, že právě jich se týká vypnutí analogového vysílání. Diváci na Domažlicku ale většinou netuší, čemu piktogram slouží a považují ho spíš za chybu vysílání. Symbol je situován v pravém spodním rohu obrazovky a má podobu čtyř malých čtverců. Diváci, kteří přijímají takto označené vysílání, se musí dovybavit zařízením pro digitální zemský příjem, anebo tam, kde je to možné, zajistit si příjem z jiného vysílače, uvedl Krafl.

Informační spot ČT obsahuje také kontaktní údaje, kam se může divák obrátit s žádostí o pomoc a dalšími dotazy. Spot také odkazuje na webové stránky www.digict.cz a na teletextovou stránku ČT 1 číslo 650, kde jsou k dispozici podrobné a aktuální informace k digitalizaci vysílání. Spot bude od 8. srpna k vidění také na webových stránkách ČT, slibuje Martin Krafl. Speciální spoty pro Domažlicko vysílá od července také televize Nova, která zde rovněž 31. srpna ukončí analogové vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).