Hlavní navigace

ČT začala na Domažlicku vysílat spoty k vypnutí analogu

Sdílet

Česká televize na Domažlicku zahájila vysílání informačních spotů, které upozorňují na blížící se termín vypnutí analogového signálu z vysílače Vraní vrch. V souvislosti s ukončením analogového vysílání kanálů ČT 1 a ČT 2 pro Domažlicko z vysílače Vraních vrch k datu 31. srpna 2007 zahajuje Česká televize dnem 7. srpna 2007 vysílání speciálního spotu v rámci uvedeného regionu, sdělil mluvčí ČT Martin Krafl.

Spot informuje diváky o nutnosti přechodu na digitální příjem. Spoty v délce 30 sekund jsou vysílány spolu s grafickou znělkou ČT minimálně pětkrát v průběhu celého dne, včetně hlavního vysílacího času v době, kdy jsou na obrazovce celoplošně zařazeny upoutávky na pořady ČT, přiblížil mluvčí. Součástí spotu je i vysvětlení speciálního piktogramu, který se objevuje na obrazovce těm divákům, kteří přijímají analogové vysílání ČT 1 a ČT 2 z Vraního vrchu.

BRAND Vasky

Právě piktogram vložený od 1. července do vysílání z Vraního vrchu má diváky upozornit, že právě jich se týká vypnutí analogového vysílání. Diváci na Domažlicku ale většinou netuší, čemu piktogram slouží a považují ho spíš za chybu vysílání. Symbol je situován v pravém spodním rohu obrazovky a má podobu čtyř malých čtverců. Diváci, kteří přijímají takto označené vysílání, se musí dovybavit zařízením pro digitální zemský příjem, anebo tam, kde je to možné, zajistit si příjem z jiného vysílače, uvedl Krafl.

Informační spot ČT obsahuje také kontaktní údaje, kam se může divák obrátit s žádostí o pomoc a dalšími dotazy. Spot také odkazuje na webové stránky www.digict.cz a na teletextovou stránku ČT 1 číslo 650, kde jsou k dispozici podrobné a aktuální informace k digitalizaci vysílání. Spot bude od 8. srpna k vidění také na webových stránkách ČT, slibuje Martin Krafl. Speciální spoty pro Domažlicko vysílá od července také televize Nova, která zde rovněž 31. srpna ukončí analogové vysílání.