Hlavní navigace

ČT zaplatí za veřejnoprávní multiplex okolo 400 milionů Kč ročně

28. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
28. 7. 2008

Podpisem smlouvy s Českými Radiokomunikacemi o spolupráci při technickém zabezpečení provozu veřejnoprávního multiplexu se Česká televize zaváže platit za služby spojené s tímto provozem okolo 400 milionů korun ročně. Uvádí to dnešní vydání ekonomického deníku E15. Již dříve Pavel Hanuš, který má v ČT digitalizaci na starost, pro E15 uvedl, že strop obchodu představuje částka 500 milionů korun za rok, uvedl list.

K TÉMATU: Mapy rozvoje veřejnoprávního multiplexu podle TPP

cif 24 - early cena - média

Smlouva mezi ČT a ČRa by měla být podepsána příští týden. Termín se podle novin E15 posunul kvůli plánované dovolené generálního ředitele ČT Jiřího Janečka. Zatím není jasné, zda Kavčí hory vyjednávají také s druhým ze tří účastníků zrušené soutěže na technického operátora veřejnoprávního multiplexu, slovenskou firmou Towercom, jak to Janečkovi doporučila výběrová komise.

Smlouva je uzavírána mezi dvěma subjekty – Českou televizí a Českými Radiokomunikacemi, cituje list mediálního zástupce ČRa Kamila Chalupu. Firma Towercom (bývalý Tri-R) by podle výběrové komise mohla ČT zajistit sekundární síť dokrývačů k hlavním vysílačům provozovaným ČRa, a také služby typu T-Goverment.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).