Hlavní navigace

ČT se k internetovému hlasování v Hyde Parku už nevrátí

Marek Janouš

Nedokázala je v minulosti ochránit před manipulací.

Lidové noviny přinesly zprávu, že Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství ČT, se rozhodl už nevrátit internetové hlasování do pořadu Hyde Park. ČT hlasování pozastavila v listopadu, pro podezření, že někdo manipuloval s hlasy k pořadu s odstupujícím ministrem Drábkem.

Michal Škop ze sdružení KohoVolit.eu tenkrát ukázal, že nabourat se do hlasování a přidat hlasy té či oné straně bylo poměrně snadné.

Lidové noviny citují mluvčí ČT Michaelu Fričovou, jež tvrdí, že podoba bez hlasování se osvědčila: „Ve středu na zasedání Rady české televize se o tom mluvilo, ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal uvedl, že s internetovým hlasováním už nepočítá z důvodu zmíněných rizik.

materiálu projednaném včera Radou ČT se k Hyde Parku — k prezidentskému speciálu — v této souvislosti píše jen tolik, že „z pořadu bylo … vyřazeno internetové hlasování a editorská kontrola diváckých vstupů byla posílena, aby se předešlo vulgárním a manipulativním vstupům zvenčí“.

Našli jste v článku chybu?
22. 2. 2013 11:19
Ten který to monitoroval (neregistrovaný)

Konkrétně jsem uvedl, že diváci na podvody upozorňovali už opravdu dávno předtím a to opakovaně např. v diskuzi k pořadu, která je nyní zcenzurovaná. Ta byla intenzivně sledována zástupci pořadu - dříve se občasně k něčemu vyjádřili, později hlavně cenzurovali jak pominutí a nakonec to utli celé. Ke zbytku: nebuďte nedočkavý, do voleb už není tak daleko :-)

22. 2. 2013 8:47
lol (neregistrovaný)

neplacejte tu jen tak do vody a napiste co konkretne a kdo konkretne udelal. pokud tvrdite ze se u toho dopoustel podvodu proc jste nepodal trestni oznameni?