Hlavní navigace

ČT1 HD by se mohlo objevit v kabelu od UPC již brzy

25. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
25. 9. 2009

Kanál ČT1 ve vysokém rozlišení, který nedávno spustila Česká televize, se chystá rozšířit svou distribuci. Po satelitních platformách CS Link a Skylink, terestrickém multiplexu 4 (plus službě O2TV) a digitálních sítích skupiny RIO Media, by se měl objevit také v nabídce největšího kabelového operátora v České republice, společnosti UPC. Serveru DigiZone.cz to sdělil technický ředitel ČT Rudolf Pop.

Původní informace, že program se objeví v nabídce operátora již 1. září, byla mylná a shodli jsme se s UPC na tom, že ji vytvořila média, uvedl Pop. Zařazení kanálu do nabídky UPC Digital odhadl přibližně na jeden měsíc. Veřejnoprávní médium podle něj ani nepočítalo s tím, že program nabídne od září většina operátorů, ale že jeho distribuce bude postupně nabíhat s tím, jak se bude zvyšovat jeho dostupnost. Diváci si musí uvědomit, že program je stále ještě v experimentálním režimu a ostrý start bude zahájen až se zimními olympijskými hrami.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).