Hlavní navigace

ČT1 HD by se mohlo objevit v kabelu od UPC již brzy

25. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 9. 2009

Kanál ČT1 ve vysokém rozlišení, který nedávno spustila Česká televize, se chystá rozšířit svou distribuci. Po satelitních platformách CS Link a Skylink, terestrickém multiplexu 4 (plus službě O2TV) a digitálních sítích skupiny RIO Media, by se měl objevit také v nabídce největšího kabelového operátora v České republice, společnosti UPC. Serveru DigiZone.cz to sdělil technický ředitel ČT Rudolf Pop.

Původní informace, že program se objeví v nabídce operátora již 1. září, byla mylná a shodli jsme se s UPC na tom, že ji vytvořila média, uvedl Pop. Zařazení kanálu do nabídky UPC Digital odhadl přibližně na jeden měsíc. Veřejnoprávní médium podle něj ani nepočítalo s tím, že program nabídne od září většina operátorů, ale že jeho distribuce bude postupně nabíhat s tím, jak se bude zvyšovat jeho dostupnost. Diváci si musí uvědomit, že program je stále ještě v experimentálním režimu a ostrý start bude zahájen až se zimními olympijskými hrami.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.