Hlavní navigace

Česká televize zavede podvečerní retro seriály od 17:45 na ČT 1

19. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 7. 2010

Přitáhnout diváky k podvečernímu vysílání programu ČT 1 chce Česká televize. Projekt rozvoje Jedničky, který zpracoval tým Radana Dolejše, budoucího výkonného ředitele ČT 1, chce každý všední den od 17:45 nasadit starší český seriál z produkce Československé nebo České televize. Právě podvečery jsou na ČT 1 z hlediska sledovanosti problematické.

K TÉMATU: Jiří Janeček jmenoval ředitele jednotlivých programů ČT. S čím přicházejí?

Seriály ČT 1 nasadí každý všední den, aby měli diváci jistotu, že jim veřejnoprávní televize v určitý čas nabídne konkrétní formát, řekl serveru DigiZone.cz Radan Dolejš. Ke změně by mělo dojít nejpozději od ledna příštího roku, pravděpodobnější je ale už letošní podzim. Dolejš se stane výkonným ředitelem ČT 1 od ledna 2011, od letošního srpna ale už bude mít pravomoc připravovat programové schéma na příští rok.

ČTĚTE TAKÉ: Pošlape ČT 1 s novým šéfem lépe? Potřebovala by to

Dolejš serveru DigiZone.cz řekl, že se určitých programových změnách už dohodl s Kristýnou Taberyovou, která bude od 1. srpna do konce roku pověřena výkonem funkce programové ředitelky ČT. Ke konci července tuto funkci opustí Kateřina Fričová, která ČT zcela opustí. Taberyová bude šéfkou programu jen dočasně, tato funkce k 31. prosinci letošního roku zanikne. Místo ní vzniknou funkce výkonných ředitelů jednotlivých programů ČT.

MM socky3

Nad šéfy programů bude ředitel programových okruhů ČT, který bude dohlížet spíše na ekonomickou stránku provozu jednotlivých stanic. Do této funkce generální ředitel ČT Jiří Janeček jmenuje od srpna Radka Žádníka.

DigiZone.cz připravuje rozhovor s budoucím ředitelem programu ČT 1 Radanem Dolejšem

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.