Hlavní navigace

ČT4 - Sport v Plzni už pouze ve veřejnoprávním multiplexu

29. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 8. 2008

Tematický kanál České televize ČT4 – Sport, který byl dočasně šířen v západočeské metropoli také na 52. kanálu v multiplexu 3, zde ukončí vysílání a bude nadále dostupný pouze prostřednictvím veřejnoprávního multiplexu z Krašova na kanále 34. Informoval o tom provozovatel sítě, společnost Czech Digital Group (CDG). K ukončení distribuce dojde podle Leoše Pohla, předsedy představenstva CDG, již tuto neděli 31. srpna.

K TÉMATU: ČT 4 Sport je možné naladit pozemně i v Plzni, v síti 3 na kanálu 52

ČT4 – Sport byl zařazen do multiplexu 3 v červenci z důvodu, že Česká televize ještě neměla tehdy vyřešenu s Českými Radiokomunikacemi smlouvu o provozování veřejnoprávního multiplexu a nebylo jisté, zdali se toto vůbec do začátku OH v Pekingu stihne. Na kanále 52 mohou diváci kromě sportovního kanálu ČT naladit také televizi Prima, hudební Óčko, zpravodajskou Z1 a lifestylovou Public TV. Obsahem multiplexu z Košutky je i Rádio Proglas.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.