Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone.cz: Televize v Česku by měly začít vysílat DVB podtitulky

13. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 11. 2007

Skrytým titulkům by nejvíce prospělo, kdyby je televizní stanice v České republice začaly digitálně šířit v podobě DVB podtitulků. Myslí si to 87 procent čtenářů serveru DigiZone.cz, kteří hlasovali v anketě článku Skryté titulky na prahu digitální televizní éry. Česká televize, NovaPrima zatím vysílají skryté titulky pouze přes teletext. Textový popis pořadů je důležitý zejména pro neslyšící a částečně sluchově postižené diváky, kteří bez něj přicházejí o děj.

Další novinky pro skryté titulky zůstaly na okraji zájmu čtenářů serveru DigiZone.cz. Po dvou procentech hlasů si získala možnost nastavení barev a možnost zvětšení textu. Jedno procento respondentů se vyslovilo pro zprůhlednění podkladu a další procento pro řízené zapínání i vypínání informací o zvukových ruchách. Dvě procenta hlasujících se nedokázala rozhodnout pro žádnou z konkrétních možností, každý 25. pak uvedl, že je mu jedno, jaká novinka by skrytým titulkům prospěla nejvíc. V anketě zatím hlasovalo 228 čtenářů.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).