Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone.cz: Ve Skylinku chceme Discovery HD

22. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 10. 2008

Abonenti satelitní platformy Skylink, která na českém trhu působí od 1. října letošního roku, by nejraději viděli jako další HDTV kanál v nabídce Discovery. Alespoň to vyplývá z ankety pod včerejším článkem „Jaromír Glisník: Vyjednávání o Nově HD trvalo přibližně dva měsíce“. V ní jsme se čtenářů ptali, o jaký kanál ve vysokém rozlišení by rádi tuto platformu rozšířili. Z celkem 166 hlasujících, kteří se v anketě vyjádřili, zvolilo možnost Discovery HD pětačtyřicet procent z nich. Možná překvapivě až na druhém místě skončila HDTV verze oblíbeného filmového kanálu HBO, a to z 23 %.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Jaromír Glisník: Vyjednávání o Nově HD trvalo přibližně dva měsíce

Filmbox HD by rádo vidělo ve Skylinku 11 % hlasujících. 17 % se pak rozhodlo pro možnost žádný HDTV kanál a 4 % pro jiný. Vidina Discovery HD v této platformě ale nemusí být pro abonenty vůbec nereálná. Skylink např. už v současné době využívá tzv. simulcryptu u kulturního programu Brava HDTV, který přebírá od nizozemské platformy Canal Digital. Na stejném transpondéru vysílá v tomto balíku kanálů i žádaný kanál českých abonentů. Jaromír Glisník, výkonný ředitel firmy TradeTec, navíc v rozhovoru pro DigiZone.cz včera přiznal, že o této možnosti se jedná.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.