Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone.cz: Za filmový kanál Nonstop Kino HD zaplatíme nejvýš 200 korun

17. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 4. 2007

Pro divácký úspěch připravovaného filmového programu Nonstop Kino HD bude rozhodující jeho koncovaná cena. Čtenáři DigiZone.cz by za podívanou ve vysokém obrazovém rozlišení 1080i a s prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1 zaplatili nejvýš 200 korun. Vyplývá to z ankety, která byla součástí rozhovoruIvanem Hroncem, generálním ředitelem distribuční společnosti SPI International Czech Republic. Paušál do 200 korun měsíčně je připravena platit čtvrtina ze 182 hlasujících.

Větší měsíční částku za filmový kanál ve formátu HDTV je ochotno zaplatit jen deset procent respondentů, ti se navíc nadpoloviční většinou přiklánějí pouze k sazbě 201 až 250 korun za měsíc. Dvě třetiny hlasujících z celkového počtu pak za filmy ve vysokém rozlišení platit nechce vůbec.

Ivan Hronec v rozhovoru pro DigiZone.cz uvedl, že 200 korun bude minimální částka, kterou bude SPI International účtovat svým partnerům. Ti si ale na tuto cenu ještě přisadí svoji marži, proto nebyl generální ředitel firmy schopný říct koncovou sazbu pro televizní diváky.

ICTZ23

Program Nonstop Kino HD je prvním programem, který bude v České republice vysílat filmy ve vysokém obrazovém rozlišení. V současnosti probíhá jeho testovací provoz, ostrý start SPI plánuje letos v létě nebo v září. Na stanici se mohou už nyní těšit pouze diváci přijímající televizi přes internetový protokol (IPTV), satelitní a kabelová distribuce je zatím v jednání.

Nonstop Kino HD by měl být součástí balíku zhruba čtyř až pěti HD programů, který chce společnost UPC Česká republika nabídnout svým zákazníkům na podzim tohoto roku. Cena ani přesný termín uvedení HD balíku od UPC ale zatím nejsou známy.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.