Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone: V Praze se podaří vypnout analog včas

20. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
20. 1. 2009

Podle čtenářů serveru DigiZone.cz se podaří vypnout analogové vysílání v Praze včas. Svědčí o tom alespoň hlasování těch, kteří se vyjádřili pod článkem s názvem „Co když má Nova s unáhleným vypínáním analogu v Praze pravdu?“. Z hlasování, kterého se zúčastnilo 221 čtenářů vyplynulo, že hlavní město je na vypnutí analogového televizního vysílání připraveno. 58 % čtenářů hlasovalo pro možnost Ano, 34 % pro Ne. Zbývajících 8 % neví.

Pavel Dvořák, předseda Rady ČTÚ na včerejším setkání s novináři řekl, že TPP je postaven na tom, že komerční televize souhlasily s odevzdáním kmitočtů. Pro úřad to tedy znamená, že 30. duben by měl být stěžejní pro vypnutí analogového vysílání na Žižkově. Počet lidí, kterých se to dotkne, teď ČTÚ nezná. Pokud budou lidé signál přijímat signál z Cukráku, těch se to teoreticky nedotkne. 30. dubna je zkrátka termín, který se musí splnit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).