Hlavní navigace

ČTÚ aktualizoval databázi přídělů pro Regionální síť 1, výkony jsou vyšší

9. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z on-line databáze ČTÚ také zmizela Regionální síť 9. K tomuto kroku došlo již podruhé. Síť byla původně situována do Brna, a nakonec se přesunula do Ústí nad Labem.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své on-line databázi aktualizoval seznam kmitočtových přídělů, které se týkají zemské digitální Regionální sítě 1, za níž stojí českobudějovický podnikatel Ivo Brabec. Přehled vysílačů tak už obsahuje i nově přidělené lokality a kanály v Ústí nad Labem, Roudnici nad Labem a také Karlových Varech. Lokální multiplex bude v těchto oblastech obsahovat vysílání regionalnitelevize.cz, na Ústecku pak navíc ještě její tamní mutaci.

K TÉMATU: Regionální síť 1 čeká expanze do severních Čech a na Karlovarsko

Regionální síť 1 rozšíří v Ústeckém kraji dva vysílače – v Roudnici nad Labem, kde bude vysílat na kanálu 56 výkonem ERP 20 W a pokryje tak Litoměřicko, a v Ústí nad Labem na Větruši. Tam bude vysílat na 57. kanále výkonem ERP 30 W a pokryje krajské město. Za prioritu také považuji vysílání v Karlových Varech na kanálu 47 s výkonem 20 W ERP, uvedl nedávno Ivo Brabec. Maximální povolené výkony jsou ale vyšší, než Brabec uvedl. V Ústí může vysílač tohoto multiplexu šířit signál až výkonem 1 kW a v Roudnici a Karlových Varech 100 Wattů.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Dočká se Ústecko regionálního DVB-T multiplexu? ČTÚ mu přiklepl příděl

Z databáze telekomunikačního úřadu naopak úplně zmizela koordinace a kmitočtový příděl pro Regionální síť 9. Není to přitom poprvé. Regionální síť 9 už byla na začátku letošního roku „přiklepnuta“ pro Brno. Zde měla být šířena z lokality Jihlavská, a to na kanálu 37. Maximální povolený výkon byl pouze 1 kW s horizontální polarizací. Tento multiplex byl ovšem po několika týdnech z databáze ČTÚ odebrán, a pak se objevil pro ústecký kanál 50 z lokality Krušnohorská, a to konkrétně na začátku března. Údaj tak z databáze úřadu zmizel už podruhé.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.