Hlavní navigace

ČTÚ aktualizoval pokrytí obyvatel a území digitálními zemskými sítěmi

17. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do výpočtu se zahrnují technické parametry těch vysílačů, pro které byla vydána individuální oprávnění k 8. prosinci loňského roku. Aktuálně je v České republice dvacet DVB-T multiplexů.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) aktualizoval v lednu pokrytí obyvatel a území České republiky jednotlivými zemskými sítěmi, a to nejen televizními, ale i rozhlasovými. Regulátor o tom informoval v pravidelné měsíční monitorovací zprávě, kterou zveřejnil na konci minulého týdne. V návaznosti na začlenění výsledků sčítání lidu z roku 2011 do výpočetních programů využívaných úřadem pro vyhodnocení pokrytí obyvatel a území České republiky signály digitálního televizního a rozhlasového vysílání zveřejnil ČTÚ výsledky nových výpočtů, píše telekomunikační úřad.

cif 24 - early cena - média

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 1 přechází v Příbrami na nového provozovatele, mění i označení

Do výpočtu se zahrnují technické parametry těch vysílačů, pro které byla vydána individuální oprávnění k 8. prosinci loňského roku. S ohledem na využití nových dat o sčítání lidu ČTÚ aktualizoval výpočty pro všechny vysílací sítě pro zemské digitální televizní vysílání (DVB-T) nebo zemské digitální rozhlasové vysílání v systému DAB+. Do této kategorie jsou započítány jak celoplošné, tak i regionální sítě. Zvláště ve druhé oblasti se můžeme bezpochyby dočkat určitých změn. Českobudějovický podnikatel Ivo Brabec by rád prodal vysílače Regionální sítě 1. V Příbrami už jeho nabídku vyslyšela tamní regionální TV Fonka.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).