Hlavní navigace

ČTÚ aktualizoval pokrytí obyvatel a území digitálními zemskými sítěmi

17. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do výpočtu se zahrnují technické parametry těch vysílačů, pro které byla vydána individuální oprávnění k 8. prosinci loňského roku. Aktuálně je v České republice dvacet DVB-T multiplexů.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) aktualizoval v lednu pokrytí obyvatel a území České republiky jednotlivými zemskými sítěmi, a to nejen televizními, ale i rozhlasovými. Regulátor o tom informoval v pravidelné měsíční monitorovací zprávě, kterou zveřejnil na konci minulého týdne. V návaznosti na začlenění výsledků sčítání lidu z roku 2011 do výpočetních programů využívaných úřadem pro vyhodnocení pokrytí obyvatel a území České republiky signály digitálního televizního a rozhlasového vysílání zveřejnil ČTÚ výsledky nových výpočtů, píše telekomunikační úřad.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 1 přechází v Příbrami na nového provozovatele, mění i označení

Do výpočtu se zahrnují technické parametry těch vysílačů, pro které byla vydána individuální oprávnění k 8. prosinci loňského roku. S ohledem na využití nových dat o sčítání lidu ČTÚ aktualizoval výpočty pro všechny vysílací sítě pro zemské digitální televizní vysílání (DVB-T) nebo zemské digitální rozhlasové vysílání v systému DAB+. Do této kategorie jsou započítány jak celoplošné, tak i regionální sítě. Zvláště ve druhé oblasti se můžeme bezpochyby dočkat určitých změn. Českobudějovický podnikatel Ivo Brabec by rád prodal vysílače Regionální sítě 1. V Příbrami už jeho nabídku vyslyšela tamní regionální TV Fonka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.