Hlavní navigace

ČTÚ bude diskutovat o technologii DVB-T2 i s vysílací radou

22. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O spuštění technologie DVB-T2 v České republice se hovoří v souvislosti s rokem 2015, debaty na toto téma se však začínají vést už v tuto chvíli. Svůj podíl by na tom měla mít i akce Innovation Day.

Diskuse ohledně budoucího zavedení standardu DVB-T2České republice by se měli kromě dalších subjektů účastnit také zástupci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Zájem na tom má předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák, který je pozval ke „společnému stolu“. Vyplývá to ze zápisu z posledního zasedání vysílací rady. Ta v této věci nebyla proti a nabídku regulátora kmitočtového spektra přijala. Rada do pracovní skupiny deleguje JUDr. Kateřinu Kalistovou (předsedkyně rady, pozn. red.); jako zástupce pak Mgr. Milana Boušku a JUDr. Pavla Foltána, uvádí zápis, který RRTV zveřejnila v pátek.

ICTZ23

K TÉMATU: Konference Innovation Day o budoucnosti televize 5. listopadu v Ambassadoru

Ačkoliv se o termínu spuštění pilotního provozu technologie DVB-T2 hovoří v souvislosti s rokem 2015, debaty nad budoucností pozemního digitálního vysílání v České republice už se rozjíždí v tuto chvíli. Významný podíl by na tom měla mít i odborná konference Innovation Day, která se bude konat 5. listopadu v Hotelu Ambassador. Akce, jejíž generální partnerství si vzaly na starost České Radiokomunikace, bude kromě jejich generálního ředitele Michala Čupy hostit i zástupce regulátorů, tedy jak ČTÚ tak i RRTV, a nebudou chybět zkušenosti ani od rakouského telekomunikačního operátora ORS, který spravuje placenou službu simpliTV.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.