Hlavní navigace

ČTÚ bude diskutovat o technologii DVB-T2 i s vysílací radou

O spuštění technologie DVB-T2 v České republice se hovoří v souvislosti s rokem 2015, debaty na toto téma se však začínají vést už v tuto chvíli. Svůj podíl by na tom měla mít i akce Innovation Day.
Lukáš Polák 22. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Diskuse ohledně budoucího zavedení standardu DVB-T2České republice by se měli kromě dalších subjektů účastnit také zástupci Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Zájem na tom má předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák, který je pozval ke „společnému stolu“. Vyplývá to ze zápisu z posledního zasedání vysílací rady. Ta v této věci nebyla proti a nabídku regulátora kmitočtového spektra přijala. Rada do pracovní skupiny deleguje JUDr. Kateřinu Kalistovou (předsedkyně rady, pozn. red.); jako zástupce pak Mgr. Milana Boušku a JUDr. Pavla Foltána, uvádí zápis, který RRTV zveřejnila v pátek.

CIF20

K TÉMATU: Konference Innovation Day o budoucnosti televize 5. listopadu v Ambassadoru

Ačkoliv se o termínu spuštění pilotního provozu technologie DVB-T2 hovoří v souvislosti s rokem 2015, debaty nad budoucností pozemního digitálního vysílání v České republice už se rozjíždí v tuto chvíli. Významný podíl by na tom měla mít i odborná konference Innovation Day, která se bude konat 5. listopadu v Hotelu Ambassador. Akce, jejíž generální partnerství si vzaly na starost České Radiokomunikace, bude kromě jejich generálního ředitele Michala Čupy hostit i zástupce regulátorů, tedy jak ČTÚ tak i RRTV, a nebudou chybět zkušenosti ani od rakouského telekomunikačního operátora ORS, který spravuje placenou službu simpliTV.