Hlavní navigace

ČTÚ chce zkoordinovat pro ostravský multiplex 3 kanál 39

18. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 4. 2011

Multiplex 3 s programy Public TV, Prima Love a Rádio Proglas bude s největší pravděpodobností vysílat na Ostravsku v první fázi na kanálu 39. Ve své Měsíční monitorovací zprávě to uvádí Český telekomunikační úřad (ČTÚ). V současné době ČTÚ předpokládá, že do doby uvolnění kanálu 48 bude pro digitální vysílání využit kanál 39, jehož technické parametry jsou však v porovnání s kanálem 48 mezinárodní koordinací omezené, konstatuje ČTÚ.

K TÉMATU: Na jakém kanálu bude vysílat multiplex 3 na Ostravsku? 48, 39, nebo jiném?

Vysílání na definitivním kanálu 48 není možné, protože televize Prima nesouhlasila s ukončením šíření analogového signálu z ostravských Hošťálkovic ke konci dubna. Vysílat zde bude tedy pravděpodobně až do listopadu letošního roku, což ji umožňuje jízdní řád tuzemské digitalizace – takzvaný Technický plán přechodu (TPP). Jelikož hrozí rušení analogového vysílání v Polsku a kolize se Slováky, předpokládá se vysílání s nižším výkonem. Dosah multiplexu 3 v Moravskos­lezském kraji by tak byl menší než u multiplexů 1 a 2. Síť s komerčními programy Novy, Primy a TV Barrandov má ke konci měsíce učinit přesun na definitivní kanál 37.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.