Hlavní navigace

ČTÚ na svém webu spustil sekci o přechodu na DVB-T

23. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad na svých oficiálních webových stránkách spustil sekci věnovanou digitalizaci pozemního televizního vysílání, v níž zájemci naleznou mapky a tabulky k pokrytí terestrického televizního vysílání na území České republiky. Data jsou platná k 20. prosinci a budou průběžně aktualizována minimálně dvakrát do roka. Součástí stránek budou i zprávy o vyhodnocování výsledků pokrytí pozemním televizním vysíláním a výzkumy vybavení domácností pro příjem televizního vysílání, o…

Český telekomunikační úřad na svých oficiálních webových stránkách spustil sekci věnovanou digitalizaci pozemního televizního vysílání, v níž zájemci naleznou mapky a tabulky k pokrytí terestrického televizního vysílání na území České republiky. Data jsou platná k 20. prosinci a budou průběžně aktualizována minimálně dvakrát do roka. Součástí stránek budou i zprávy o vyhodnocování výsledků pokrytí pozemním televizním vysíláním a výzkumy vybavení domácností pro příjem televizního vysílání, o způsobu příjmu televizního vysílání, informovanosti obyvatelstva o přechodu na digitální vysílání a podobně. (Tisková zpráva)

Digitálnímu televiznímu vysílání (a nejen tomu pozemnímu) se věnuje i náš sesterský server DigiZone.cz, kde si například dnes můžete přečíst rozhovor s provozovateli prvních tří multiplexů. Nedávno byl také spuštěn státní informační web Digitálně.tv a sekci věnovanou digitalizaci na svém webu spustily i České Radiokomunikace.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.