Hlavní navigace

ČTÚ má nového mluvčího Martina Drtinu, jeho předchůdce František Malina zůstává

4. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od září vzniklo na telekomunikačním úřadu tříčlenné oddělení komunikace, kterému šéfuje Martin Drtina. Vedle jeho přechůdce Františka Maliny v něm pracuje i Nikola Švábová.

Nového tiskového mluvčího a zároveň vedoucího nově vzniklého oddělení komunikace má od 1. září Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Františka Malinu na této pozici vystřídal Martin Drtina, který dosud působil v Centru zpravodajství Českého rozhlasu. Jeho předchůdce v ČTÚ zůstává jako řadový zaměstnanec odboru komunikace, do kterého nastoupila i někdejší zaměstnankyně telekomunikačního úřadu Nikola Švábová. Upozornil na to server Médiář.cz, změny jsou také zaneseny na webu ČTÚ a v jeho nové organizační struktuře.

ICTZ23

K TÉMATU: ČTÚ má nového šéfa, podle očekávání se jím stal Jaromír Novák

Drtina je jedním ze tří redaktorů Centra zpravodajství ČRo, jejichž odchod v uplynulém měsíci medializovala MF Dnes a její zpravodajský server iDnes.cz. Náměstek generálního ředitele rozhlasu pro program René Zavoral posléze na veřejném zasedání Rady ČRo označil text za článek na objednávku, u kterého bylo dopředu zjevné, že pro rozhlas vyzní negativně. Drtinova předchůdce si jako mluvčího na ČTÚ přivedl bývalý předseda rady tohoto úřadu Pavel Dvořák, který je nyní řadovým členem Rady ČTÚ.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.