Hlavní navigace

ČTÚ má nového šéfa, podle očekávání se jím stal Jaromír Novák

15. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Třiatřicetiletý Novák vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultu informačního managementu na Univerzitě Hradec Králové. Na ČTÚ působí od loňska.

Novým předsedou Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) bude po Pavlu Dvořákovi bývalý ředitel divize digitální ekonomiky ministerstva průmyslu a obchodu a současný radní Jaromír Novák. Po půl desáté večer o tom informovala formou bleskové zprávy agentura ČTK. O nástupci Dvořáka dnes rozhodla vláda. Dvořákovi skončil mandát ke konci dubna. Zvolení Nováka do čela tuzemského regulátora potvrdil agentuře ČTK po jednání kabinetu premiér Petr Nečas.

K TÉMATU: Novým předsedou Rady ČTÚ má být Jaroslav Novák, ministr ho už navrhnul vládě

Z rozhodnutí vlády tak může být spokojen ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS), který jeho jmenování navrhl. Novák je členem Rady ČTÚ od loňského října. Novákovo jméno bylo skloňováno v souvislosti s nástupcem současného šéfa ČTÚ Pavla Dvořáka již od jeho zvolení do telekomunikační rady. Předtím totiž působil jako sekční šéf na ministerstvu průmyslu a obchodu. Novák má podporu jak ODS, tak i koaliční TOP 09.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).