Hlavní navigace

ČTÚ má připravenou soupisku digitalizace podle PSČ

24. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
24. 4. 2007

Diváci v Česku získají možnost ověřit si dostupnost digitálního vysílání v místě svého bydliště podle PSČ. Včera jim to slíbil předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák v odpovědi na dotaz DigiZone.cz, proč v České republice nefunguje podobný systém, jako nabízí například britské sdružení DigitalUK. Co se týče PSČ a informace, v jaké obci bude kdy digitální vysílání, to máme připraveno. Až bude definitivní harmonogram, tak to dáme samozřejmě na web, řekl včera na konferenci České asociace kompetitivních komunikací Pavel Dvořák.

Předseda Rady ČTÚ připustil možnost, že „směrovací registr“ digitalizace by se nemusel omezit jen na zemskou platformu. Diváci by měli možnost dozvědět se i o alternativních způsobech digitálního příjmu ve svém bydlišti. Pro DVB-T to máme připraveno. Když se k tomu přidají ostatní informace – ať už od kabelových operátorů, satelitních platforem nebo provozovatelů IPTV – není to problém, uvedl Pavel Dvořák. Zároveň ale nebyl schopný říci, kdy se lidé vyhledávání dostupnosti digitálního vysílání podle PSČ dočkají. V této chvíli (s nevyjasněnými termíny, pozn. autora) by náš systém přinesl ještě další zmatek, řekl včera DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).