Hlavní navigace

ČTÚ prodlužuje diskusi k chystané aukci kmitočtů po televizním vysílání

10. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad vyhověl výzvám na prodloužení termínu pro zasílání připomínek k chystané aukci kmitočtů, které se uvolnily mimo jiné po zemském televizním vysílání.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dnes oznámil, že prodlužuje lhůtu, do které mohou zájemci o chystanou aukci kmitočtů posílat své připomínky tomuto regulačnímu orgánu. Kromě pásma 800 MHz (kanál 62 a výše), které bude uvolněno po původní distribuci pozemního televizního signálu, nyní tyto kanály používá ještě provozovatel multiplexu 4, jde také o 1800 MHz a 2600 MHz.

MM_SS3

K TÉMATU: Výběrové řízení na sítě 4G vypíše ČTÚ k 22. červnu, vydraží je na podzim

Veřejnou konzultaci zahájil ČTÚ 19. března a skončit měla původně 20. dubna, tedy příští týden v pátek. Novým termínem se stal 11. květen. Lhůta pro zasílání připomínek tedy byla prodloužena o 21 dní. ČTÚ tak činí v zájmu zajištění dostatečného prostoru pro uplatnění připomínek všech potenciálních účastníků aukce, a rovněž vyhověl žádosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR o prodloužení konzultace, zdůvodnil mluvčí telekomunikačního úřadu František Malina. Výběrové řízení na sítě 4G vypíše ČTÚ k 22. červnu, vydražit je chce na podzim.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.