Hlavní navigace

ČTÚ propustil úředníky, teď nestíhá vyřizovat spory o nezaplacené faktury

15. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČTÚ
Hrozí Českému telekomunikačnímu úřadu vlna žalob pro nečinnost? Kvůli opožděnému schvalování zákona se úředníci dostali do nezáviděníhodné situace.

Jak už jsme vás informovali, v prosinci prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně návrh vládní novely zákona o elektronických komunikacích. Podle ní by spory mezi telekomunikačními operátory a jejich klienty ohledně placení peněz měly namísto ČTÚ nově řešit soudy. Ročně úřad rozhoduje okolo 150 tisíc podobných sporů a jejich počet neustále roste. Novela zákona měla začít podle původního harmonogramu platit 1. ledna.

Podle deníku Insider ale novela stále leží ve sněmovně a není jasné, kdy a zda vůbec ji poslanci schválí. Pokud by šlo vše hladce mohla by začít platit nejdříve v polovině letošního roku.

Bez ohledu na to ale ČTÚ podle vládou schváleného harmonogramu propustil na konci loňského roku polovinu zaměstnanců, kteří se agendou sporů o nezaplacené faktury zabývají. Je tak pravděpodobné, že Úřad bude mít s vyřizováním sporů ještě větší problémy než dosud. Podle deníku Insider hrozí ČTÚ záplava žalob pro nečinnost.

Zdroj: Aktuálně.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).