Hlavní navigace

ČTÚ: Řada diváků vnímá kladně, že sítě běží ze stejného stanoviště

17. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
17. 3. 2009

Jiří DuchačČeského telekomunikačního úřadu si dnes pochválil přechod na digitální vysílání a informovanost obyvatelstva o digitalizaci. Ten shrnul také aktuální stav a řekl, že největší problém je s multiplexem 4. Z našeho pohledu trpí síť nedostatkem, že nemá žádné programy, které by zde mohly být šířeny, konstatoval Duchač. U multiplexu 1 si Duchač pochválil, že ho v současné době může přijímat cca. 61.5 %. O plánech na tento rok nechtěl mluvit.

MMF24

Na konci roku 2010 by např. vysílací síť dvě měla pokrývat přibližně 98.8 % obyvatel. Ostatní dvě sítě počítají, že do konce přechodu budou pokrývat minimálně 70 % území, řekl Duchač. Jako velmi pozitivní naopak vnímá, že se využívají stejná stanoviště pro několik vysílacích sítí. Tím se výrazně ulehčuje příjem pro běžné obyvatelstvo, dodal Duchač. Dalším plusem je skutečnost, že jsou spuštěny nejen vysílače uvedené v TPP, ale spouštějí se i digitální dokrývače.

Duchač také pochválil, že vypínání ČT 2 v analogové podobě, se nesetkalo s nějakým výrazným negativním ohlasem. Je to asi tím, že už tento program je dostupný v digitální podobě, konstatoval. Jako negativní naopak vnímá velké procento obyvatelstva krátkodobé změny, protože jde podle nich většinou o zbytečné náklady. Rovněž se ukázalo, zvláště v oblasti Praha a Ostrava, že přechod z jednoho druhu vysílání na druhou, je vnímána negativně. Je tím myšlena např. změna stanoviště nebo polarizace apod.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).