Hlavní navigace

ČTÚ začal na webu zveřejňovat ve formě dat spory s operátory a udělené pokuty

5. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Úřad tak pokračuje v nastoleném trendu transparentní veřejné správy, když Kontroly a pokuty jsou již 32. publikovanou datovou sadou,“ uvedl mluvčí regulátora Martin Drtina.

Na webu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) v sekci Katalog otevřených dat se od dnešního dne začnou objevovat ve formě datové sady informace o ukončených kontrolách a s nimi souvisejících pravomocně udělených pokutách v oblasti služeb elektronických komunikací. O novince informoval sám regulátor. Kategorie tak bude obsahovat i spory s firmami typu O2 Czech Republic, UPC Česká republika a další, které byly v minulosti řešeny. ČTÚ k tomuto kroku přistoupil podle mluvčího Martina Drtiny v souvislosti s projektem otevřených dat.

KL23 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: O2 hrozí až dvacetimilionová pokuta, zákazníkům zdražila televizní nabídku

Denně aktualizovaná data ve strojově čitelném formátu umožní vytvářet aplikace s přehledem výsledků kontrol a výší uložených pokut spolu s údajem o kontrolovaném subjektu. V souladu se zákonem na ochranu osobních údajů jsou data o fyzických osobách nepodnikajících anonymizována. Součástí záznamu je údaj o místu kontroly, jejím výsledku a případně data o navazujícím řízení o udělení pokuty. Ta jsou do datové sady přidána teprve ve chvíli, kdy je řízení o udělení pokuty pravomocně skončeno, informoval Drtina. V tomto směru jde již o dvaatřicátou publikovanou datovou sadu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).