Hlavní navigace

ČTÚ začal nabízet na webu aktuální informace o stavu digitalizace

22. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 12. 2008

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) se dnes přidal k zástupu organizací, které se rozhodly poskytovat informace o přechodu na digitální vysílání. Server DigiZone.cz na to upozornila mluvčí úřadu Dana Makrlíková. Tento projekt je určen široké divácké veřejnosti i pro získání základních informací místně příslušných správních úřadů a poskytuje komplexní informace o možnostech příjmu televizního vysílání v České republice, upozornila Marklíková na novou sekci webu ČTÚ Digitální vysílání, kterou návštěvníci najdou pod rubrikou Působnost ČTÚ hned na úvodní stránce.

MM_SS3

Pro všechny jsou nyní dostupné informace o stavu pokrytí analogovým i digitálním televizním vysíláním k 20. prosinci a jejich aktualizace bude probíhat v termínech daných nařízením vlády o technickém plánu přechodu. Konkrétně půjde vždy o 15. březen a 15. září příslušného kalendářního roku. Bude-li to nutné, případně je možné údaje aktualizovat v návaznosti na skutečný rozvoj vysílacích sítí v termínech častějších. K dispozici budou také mapové i tabulkové vyjádření rozsahu pokrytí terestrického televizního vysílání na území České republiky.

Dále je k dispozici přehled digitálních televizních vysílačů již uvedených do provozu a údaje o volné kapacitě datových toků sítí elektronických komunikací pro šíření zemského digitálního televizního vysílání. Součástí stránek budou i zprávy o vyhodnocování výsledků pokrytí územních oblastí zemským televizním vysíláním. Výzkumy jsou zaměřeny na získání informací o vybavení domácností pro příjem televizního vysílání, o způsobu příjmu televizního vysílání, informovanosti obyvatelstva o přechodu na digitální vysílání apod., dodala mluvčí ČTÚ.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.