Hlavní navigace

ČTÚ zkoordinoval kanál pro nový digitální multiplex v Praze, přímo ze Žižkova

2. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě Regionální sítě 4, za níž stojí ostravský podnikatel Leoš Pohl, by mohl odstartovat v Praze další lokální multiplex. ČTÚ povolil koordinaci pro kanál 47 ze Žižkovského vysílače.

V databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) se včera objevil kmitočtový příděl pro nový zemský digitální multiplex (DVB-T). Jde konkrétně o Regionální síť 12, která by měla vysílat na 47. kanálu s vertikální polarizací a maximálním povoleným výkonem 5 kW. Zajímavostí je, že koordinace je tentokrát situována přímo na objekt Českých Radiokomunikací – Žižkovský vysílač. Za jakým účelem byl 47. kanál přidělen, to je prozatím otázkou. ČTÚ se už dříve k uděleným koordinacím odmítl vyjádřit.

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Praze už je možné sledovat pozemně 25 televizí. Dnes startují hned tři nové

BRAND

Záhadou prozatím zůstává v Praze i koordinace pro vysílač Ládví. Regionální síť 7 zde poměrně nedávno dostala kmitočtový příděl pro kanál 37. Maximální vyzářený výkon je 10 kW. V Praze už v tuto chvíli fungují čtyři klasické digitální multiplexy. Za třemi z nich stojí České Radiokomunikace, provozovatelem posledního je pak společnost Digital Broadcasting. Hlavní město má i svou Regionální síť 4, kde je operátorem firma Prague Digital TV. Ta operuje na kanálu 46.

Ze seznamu lokálních multiplexů naopak v databázi ČTÚ úplně zmizela Regionální síť 9, která měla přidělený kmitočtový příděl pro lokalitu Brno – Jihlavská, kanál 37 (výkon 1 kW).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).