Hlavní navigace

Novinky na satelitech Astra: Tele 5 Austria, Diät TV, StarParadies 3 a StarParadies 4

14. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na satelitní pozici 19,2 stupně východně se objevily čtyři nové programové pozice. Všechny patří německy hovořícím stanicím. Tři jsou od našich západních sousedů, jedna z Rakouska.

První programová pozice patří chystané rakouské verzi kanálu Tele 5. Ze statické obrazovky se zájemce dozví pouze skutečnost, že kanál odstartuje 1. května. O Tele 5 Austria zatím není nic známo, takže je otázkou, zdali půjde o program odlišný oproti německé verzi, případně zde budou pouze reklamní bloky pro tamní trh. Adresa http://www.te­le5.at/ už je nicméně plně funkční a je shodná se stránkou http://www.te­le5.de/. Tele 5 Austria využívá kapacity telekomunikačního operátora ORS.

Zkušební vysílání rakouské verze německého kanálu Tele 5.

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11244/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

ČTĚTE TAKÉ: Do Egypta bude lákat diváky nová nekódovaná televize na satelitu Astra

Zbylé tři programy – Diät TV, StarParadies 3 a StarParadies 4 – je možné zařadit do jedné kategorie. Tematicky jsou totiž shodné. Snaží se diváky nalákat k objednání zboží prostřednictvím obrazovky. Na Diät TV jsou prezentovány produkty společnosti Mediashop, která je v rakouském vlastnictví a má dlouholetou tradici. V České republice působí tato firma od roku 2007. StarParadies 3 a StarParadies 4 jsou věnovány výhodným nabídkám hudebních CD. Jde především o oblast Německa, Rakouska a Jižního Tyrolska (Südtirol).

StarParadies 3 a StarParadies 4 lákají na německé šlágry.

Parametry příjmu: Astra 1L (19,2 stupně východně), 12633/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Naladíte si tyto programy?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.