Hlavní navigace

CZ.NIC vyvíjí open source aplikaci pro přístup k datovým schránkám

4. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sdružení CZ.NIC oznámilo, že v rámci svých před časem založených laboratoří pracuje na open source aplikaci pro přístup k datovým schránkám. Cílem je zjednodušit práci s datovými schránkami i uživatelům minoritních platforem jako jsou různé distribuce Linuxu, FreeBSD nebo Mac OS X z počítačů značky Apple. Problém současného webového rozhraní datových schránek spočívá v tom, že umožňuje odesílat zprávy pouze s nainstalovaným rozšířením pro MS Windows – 602 XML Form Filler. Našim cílem je…

Sdružení CZ.NIC oznámilo, že v rámci svých před časem založených laboratoří pracuje na open source aplikaci pro přístup k datovým schránkám. Cílem je zjednodušit práci s datovými schránkami i uživatelům minoritních platforem jako jsou různé distribuce Linuxu, FreeBSD nebo Mac OS X z počítačů značky Apple. Problém současného webového rozhraní datových schránek spočívá v tom, že umožňuje odesílat zprávy pouze s nainstalovaným rozšířením pro MS Windows – 602 XML Form Filler. Našim cílem je vytvořit aplikaci, která bude poskytovat plnou funkcionalitu a nebude toto proprietární rozšíření potřebovat, uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

K dispozici je již funkční prototyp. Není standardní, abychom aplikaci tohoto typu vydávali v takto rané fázi. V tomto případě chceme, aby se open-source komunita v České republice co nejdříve s naším projektem seznámila a případně jej také komentovala. Připomínky odborné veřejnosti mohou pomoci při závěrečných fázích vývoje open-source řešení, která jsou alespoň z našeho pohledu pro uživatele internetových služeb v České republice velice důležitá a potřebná, tvrdí Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).