Hlavní navigace

CZCOM protestuje proti Moposu

1. 10. 1998
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Dnes ráno k nám dorazila tisková zpráva společnosti CZCOM, která protestuje proti tomu, že se firma Mopos znovu začala věnovat poskytování připojení. Podle CZCOMu tak porušila smlouvu a připravuje se žaloba.

Vzhledem k tomu, že o problému nic bližšího nevím a neznám podmínky smlouvy, na kterou se CZCOM odvolává, zdržím se všech komentářů a nechám hovořit tiskovou zprávu. Ještě předtím však krátký úvod do děje. Mopos před zhruba dvěma roky vybudoval síť několika uzlů po republice s vlastním zahraničním připojením a připojoval zákazníky. Po určité době provozu však celou tuto síť prodal CZCOMu – ovšem bez lidského osazenstva – který se stal jeho nástupcem. Letos v červenci však probleskly zprávy o tom, že Mopos se znovu stává poskytovatelem. Od září nyní poskytuje připojení v 73 uzlech sítě IPnet po celé republice, kterou vybudoval na technologiích Českých Radiokomunikací.

Co tedy tvrdí CZCOM:


Společnost Mopos s.r.o. jednostranně porušuje smluvní ujednání plynoucí z kupní smlouvy uzavřené se společností mezi Mopos s.r.o. a CZCOM s.r.o.

Společnost CZCOM s.r.o. se sídlem v Hradci Králové (CZCOM), jako poskytovatel služeb v oblasti Internetu, odkoupila v průběhu roku 1997 od společnosti Mopos s.r.o. se sídlem v Pardubicích (Mopos) její internetovskou síť spolu se všemi právy z této obchodní transakce vyplývající (včetně převodu celé obchodní klientely na společnost CZCOM s.r.o. ).

Z ujednání v uzavřené kupní smlouvě vyplývá, že Mopos nemůže v budoucnu vyvíjet vlastní činnost v oblasti poskytování Internetu aniž by se vystavil riziku několikamilionové smluvní pokuty a stane se řadovým dealerem CZCOMu za obvyklých komerčních podmínek.

Mopos však smluvní závazky nedodržel v souvislosti se zahájením obchodní aktivity poskytovatele služeb v oblasti Internetu (viz stránka www.ipnet.cz) v polovině roku 1998. Realizací těchto obchodních aktivit dochází k prokazatelnému vybočování ze smluvního rámce sjednaného mezi Moposem a CZCOMem.

Firmě CZCOM vznikají výše uvedeným jednáním Moposu škody. Nejen proto, ale i z důvodu zabránění ppřípadným(ých)ch dalšíím(ých)ch škodám(škod) jiným subjektům způsobených činností Moposu se CZCOM rozhodl řešit spor s Moposem soudní cestou.


Tolik tedy CZCOM. Požádali jsme o vyjádření i zástupce Moposu, jsem zvědav, jaký názor mají na celou věc oni.

Marek Antoš

Cloud23


Starší, související články:

* MOPOS klame tělem

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).