Hlavní navigace

Daily Variety končí se zpoplatněným přístupem

17. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Před dvěma a půl rokem se Daily Variety, v té době jeden z největších magazínů věnujících se Hollywoodu, pokusilo o zpoplatnění.  Aktuální změnou je konec zpoplatnění. A není příliš divu, podle komentářů médií se uzamčení obsahu projevilo hlavně tím, že čtenáři přešli ke konkurenci. Na zpoplatnění Daily Variety tak nakonec získal hlavně  Hollywood Reporter a samotné Daily Variety nakonec nedávno změnilo vlastníky – noví vlastníci jsou těmi, kdo ruší zpoplatnění. Jak (a zda vůbec) se jim podaří…

Před dvěma a půl rokem se Daily Variety, v té době jeden z největších magazínů věnujících se Hollywoodu, pokusilo o zpoplatnění.  Aktuální změnou je konec zpoplatnění. A není příliš divu, podle komentářů médií se uzamčení obsahu projevilo hlavně tím, že čtenáři přešli ke konkurenci.

Na zpoplatnění Daily Variety tak nakonec získal hlavně  Hollywood Reporter a samotné Daily Variety nakonec nedávno změnilo vlastníky – noví vlastníci jsou těmi, kdo ruší zpoplatnění. Jak (a zda vůbec) se jim podaří získat zpět 25 milionů dolarů (za tuto částku bylo Daily Variety prodáno) jasné není, ale v Hollywoodu je peněz stále dostatek.

Zábavné na tom všem je mimochodem i to, že když Daily Variety přecházelo na zpoplatněný model, tak se vydavatel vyjadřoval ve smyslu toho, že jim to umožní se nevěnovat drbům a senzacím. A sliboval, že „nové“ Variety bude seriózní – prostě žádné drby, polopravdy a anonymní výkřiky.

Zdroj: Variety: pay wall going, print staying, Penske says

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).