Hlavní navigace

Dajto, Fooor a TA3 už lze naladit i na našem území, ze slovenského DVB-T

24. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Všechny programy mohou sledovat i diváci na Moravě, kteří jsou v oblasti pokrytí signálem česko-slovenského vysílače Velká Javorina. AKTUALIZOVÁNO 15:16

V nabídce prvního slovenského digitálního multiplexu (DVB-T) se dnes objevily nové tamní televize Dajto a Fooor. Server DigiZone.cz na to v diskusním fóru upozornili jeho čtenáři. Telekomunikační operátor Towercom tak dnes splnil slib, který dal svým koncovým zákazníkům – divákům. Zájemci z České republiky mohou tyto programy pozemní cestou sledovat pouze na omezeném území Moravy, a to tam, kam zasahuje signál vysílače Velká Javorina. Signál prvního slovenského multiplexu je z této lokality šířen na kanálu 55.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Diváci na Moravě se dočkají opět nových neplacených stanic ze slovenského DVB-T

Pro příjem programů postačí běžný set-top-box, případně starší televizor s digitálním tunerem. Obě stanice jsou šířeny v normě MPEG-2. Kromě kanálů Dajto a Fooor obsahuje první DVB-T multiplex také novou stanici Wau, kterou před několika dny spustil Joj Media House. Dalším programem, jenž zamířil krátce poté do DVB-T nabídky na Slovensku, byla zpravodajská televize TA3. Ta se ale podle serveru SatelitnáTV.sk stala součástí druhého multiplexu, kde jsou šířeny programy Markíza, Doma, Joj a Plus. Z vysílače Velká Javorina vysílá na kanálu 56.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.