Hlavní navigace

Další betaverzi Thunderbirdu 3 lze očekávat nejdříve koncem září

30. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Minulý týden spatřil sice světlo světa e-mailový klient Mozilla Thunderbird 3.0 Beta 3, ale již delší čas se ví, že následovat bude ještě betaverze s pořadovým číslem čtyři. Byla oznámena už v průběhu jara dávno před uvedením třetí a prozatím nejaktuálnější betaverze. Čtvrtá betaverze by se měla objevit 22. září 2009. Tak alespoň zní předběžný termín z plánu, který vzešel z meetingu vývojářů, jenž proběhl tento týden. V případě Thunderbirdu je však v poslední době nutné předběžné termíny brát s…

Minulý týden spatřil sice světlo světa e-mailový klient Mozilla Thunderbird 3.0 Beta 3, ale již delší čas se ví, že následovat bude ještě betaverze s pořadovým číslem čtyři. Byla oznámena už v průběhu jara dávno před uvedením třetí a prozatím nejaktuálnější betaverze. Čtvrtá betaverze by se měla objevit 22. září 2009. Tak alespoň zní předběžný termín z plánu, který vzešel z meetingu vývojářů, jenž proběhl tento týden. V případě Thunderbirdu je však v poslední době nutné předběžné termíny brát s ještě větší rezervou, než bývá obvyklé. Vždyť třetí betaverze nabrala několikaměsíční zpoždění a podle plánů z letošní zimy měla finální verze vyjít měsíc po Firefoxu 3.5.

Podle současného plánu by po ukončení betatestování měla na cestě k finální verzi ležet minimálně jedna release candidate verze. Pokud půjde vše dobře, bude k dispozici v listopadu. Tvůrci Thunderbirdu plánují ještě do jeho třetí generace zahrnout úpravy prohledávání pošty, vylepšení zobrazovaného záhlaví e-mailů, funkci pro odesílání e-mailů na pozadí, vylepšení podpory pro IMAP a zbrusu nové vytváření účtů pro nejrozšířenější poštovní služby. Současné řešení (které znají uživatelé Thunderbirdu 2) je prý zaostalé. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).