Hlavní navigace

Další bývalý šéf Rady ČT zpět v televizi: Baumruk moderoval tiskovku ČT 4

12. 12. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
12. 12. 2011

UVNITŘ FOTO Bývalí předsedové Rady České televize mají na Kavčích horách dveře otevřené. Někdejší šéf televizní rady Jan Mrzena, pod jehož vedením radní poprvé zvolili do čela ČT Jiřího Janečka, se později dočkal od tohoto ředitele funkce personálního šéfa ČT a poté výkonného šéfa programu ČT 2, již zastává dodnes. A jeho nástupce ve vedení Rady ČT Jiří Baumruk dnes pro změnu moderoval společnou tiskovou konferenci současného generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a ministra školství Josefa Dobeše (VV) k projektu Pohár ministra školství, kterou živě přenášel sportovní kanál ČT 4.

K TÉMATU: Bývalý předseda Rady ČT Jiří Baumruk nastoupil na ministerstvo školství

Baumruk v Radě ČT skončil letos v červnu, kdy mu vypršel šestiletý mandát. Do televizní rady sice kandidoval znovu, poslanci ho ale – stejně jako někdejší radní Helenu Fibingerovou – nepustili sítem předvýběru do samotné volby nových radních. Baumruk i Fibingerová totiž v roce 2009 stáli za potvrzením Jiřího Janečka ve funkci generálního ředitele ČT na druhé funkční období, ačkoli si to politici z ODS a ČSSD nepřáli. Poté, co Baumruk a Fibingerová letos neprošli do volby nových radních, Janeček oznámil, že na funkci generálního ředitele ČT rezignuje.

ČTĚTE TAKÉ: Personálním ředitelem ČT se stal Jan Mrzena, bývalý šéf Rady ČT

Baumruk se po odchodu z Rady ČT vrátil ke komentování sportovních přenosů na placeném televizním programu Eurosport a v říjnu se stal zaměstnancem ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ministr Josef Dobeš mu svěřil nový projekt Pohár ministra školství, v němž budou chlapecká a dívčí družstva základních škol zápasit ve florbalu a středních škol v basketbalu. Česká televize bude na programu ČT 4 přenášet vyřazovací duely TOP 10 východu a západu republiky, a pak také Velké finále.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák a ministr školství Josef Dobeš na dnešní tiskové konferenci na Kavčích horách, kterou 50 minut přenášela živě ČT 4 (Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz)

Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka jde zatím o první vlaštovku, na níž si televize společně s ministerstvem vyzkouší vzájemnou spolupráci, než se pustí do většího projektu. Jdeme cestou jakéhosi pilotu, řekl. Pro ČT 4 jde už o druhou akci podobného druhu, loni vyhlásila pro své diváky lyžařský projekt Se Čtyřkou na vrchol, který podle výkonného ředitele Jiřího Ponikelského letos zopakuje. Aktuální projekt má i svoji internetovou stránku www.mladeznic­kysport.cz, přes kterou se mohou jednotlivé školy hlásit do Poháru ministra školství.

Jiří Baumruk, bývalý předseda Rady ČT, v roli moderátora tiskové konference k projektu Pohár ministra školství, kterou živě přenášela ČT 4 (Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz)

KL22 hlasovani

Jiří Baumruk ani Jan Mrzena nejsou jedinými expředsedy Rady ČT, kteří jsou nadále aktivní v České televizi. Další bývalý šéf Rady ČT Jan Jirák bývá pravidelným hostem kritického pořadu Věřte, nevěřte o médiích na zpravodajské ČT 24 (Jirák vedl Radu ČT v době, kdy se generálními řediteli ČT stali Jakub Puchalský a Dušan Chmelíček, tedy na přelomu tisíciletí).

Celkový pohled na tiskovou konferenci ČT a ministerstva školství k projektu Pohár ministra školství (Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.