Hlavní navigace

Další celoplošná síť rozhlasu DAB+ v Německu v roce 2012

11. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 11. 2011

Koncem srpna 2012, tedy při příležitosti zahájení dalšího ročníku veletrhu IFA, který se bude jako obvykle konat v Berlíně, by měla v Německu odstartovat už druhá celoplošná síť digitálního rozhlasu DAB+. V rozhovoru pro časopis Infosat to uvedl Helmut G. Bauer, výkonný ředitel Digitaradio Deutschland, společnosti, jež má u našich západních sousedů zavádění digitálního rozhlasu na starosti.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Teleko plánuje první dokrývače pro svoje rozhlasové multiplexy DAB

Nový, prozatím blíže nespecifikovaný multiplex, by měl obsahovat hned dvacet nových digitálních rozhlasových stanic. Je velice pravděpodobně, že síť bude možné zachytit z některého z vysílačů také na našem území. U první už je tomu tak nyní díky přeshraničnímu přesahu z lokality Dresden – Wachwitz. Ve stávajícím celoplošném DAB+ multiplexu by se měl objevit brzo nový program ERP Pop – křesťanská rozhlasová stanice zaměřená na populární hudbu. Posledním přírůstkem byl před několika dny program Sunshine Live.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).